Aktualności

DORADCA w prasie - składanie sprawozdań finansowych tylko w formie elektronicznej

Doradca podatkowy, Pani Agata Kowalik w dzienniku Rzeczpospolita, omawia zmiany dotyczące składania sprawozdań finansowych obowiązujące od 1 października 2018 roku.

06.06.2018

DORADCA w prasie - RODO w biurach rachunkowych

Doradca podatkowy, Pani mec. Agata Kowalik w Dzienniku Gazeta Prawna, omawia skutki wejścia w życie nowych regulacji z zakresu ochrony danych osobowych, dla podmiotów prowadzących działalność z zakresu księgowości lub doradztwa podatkowego.

21.05.2018

Doradca w prasie - rozliczenia podatkowe samochodu o wartości powyżej 20 tys euro.

Doradca podatkowy, Pani Bożena Nowicka w dzienniku Rzeczpospolita omawia zasady amortyzacji oraz ustalania kosztów podatkowych ponoszonych w związku z zakupem do Firmy drogiego samochodu osobowego.

17.05.2018

Doradca w prasie - wypłata wynagrodzeń na rzecz zmarłego pracownika

Doradca podatkowy, Pani Bożena Nowicka w dzienniku Rzeczpospolita przedstawia problemy podatkowe i księgowe związane z rozliczaniem wynagrodzenia należnego po zmarłym pracowniku.

07.05.2018

DORADCA podejmuje działania na rzecz Uczciwej Konkurencji

DORADCA członkiem zespołu roboczego Regionalnej Koalicji w Walce z Szarą Strefą Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego.

Bierzemy czynny udział w stworzeniu Lubelskiej Koalicji na rzecz Uczciwej Konkurencji, zmierzającej do podejmowania działań wspierających ograniczanie udziału „szarej strefy” w gospodarce naszego regionu.

25.04.2018

DORADCA w prasie - blokada konta już od 30 kwietnia

Doradca podatkowy, Pani mec. Agata Paul w dzienniku Rzeczpospolita omawia przepisy dotyczące blokady rachunków bankowych, które mają być wykorzystywane do wyłudzeń podatkowych.

18.04.2018

DORADCA w prasie - skutki wycofania się ze spółki jawnej

Doradca podatkowy, Pani mec. Agata Paul w dzienniku Rzeczpospolita omawia skutki podatkowe związane z wycofaniem się ze spółki jawnej.

17.04.2018

DORADCA w rankingu Firm i Doradców Podatkowych

Miło jest nam poinformować Państwa, że DORADCA Zespół Doradców Finansowo - Księgowych zajął 8 miejsce w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych w Polsce, w kategorii Firmy średniej wielkości.

Ranking organizowany i ogłoszony przez Dziennik Gazeta Prawna z dnia 16 kwietnia 2018 roku.

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie w pracę zawodową jest z roku na rok coraz bardziej dostrzegane i doceniane na rynku doradztwa podatkowego.

17.04.2018

Interpretacja ogólna MF - obowiązki z zakresu cen transferowych w zakładzie

Dla obowiązków zakładu w zakresie DCT istotne znaczenie ma wysokość przychodów i kosztów tego zakładu.

W związku z pojawiąjącymi się wątpliwościami jak należy ustalać obowiązek dokumentacyjny dla transakcji zrealizowanych przez zakład zagranicznego przedsiębiorcy w Polsce z podmiotami powiązanymi z tym zakładem (w tym spółką matką), Minister Finansów wydał dnia 26 marca 2018 r. interpretację ogólną dotyczącą tej tematyki.

29.03.2018

DORADCA w prasie - obowiązki w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy

Doradca podatkowy, Pani mec. Agata Kowalik w dzienniku Rzeczpospolita omawia skutki wejścia w życie nowych regulacji dotyczących przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

28.03.2018

Nasi Eksperci wspierają Radę Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego

Eksperci Spółki DORADCA dr. Grzegorz Matysek oraz mec. Agata Paul na posiedzeniu  Stałego Zespołu Roboczego ds. Infrastruktury i Transportu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego przedstawiają wady instytucji użytkowania wieczystego, które niekorzystnie wpływają na przedsiębiorczość.

23.03.2018

Przedłużenie terminu do sporządzenia dokumentacji podatkowej

Zgodnie z zapowiedziami termin do sporządzenia dokumentacji podatkowej został przedłużony.

20.03.2018

DORADCA w prasie - skutki zlecania części produkcji poza SSE

Doradca podatkowy, Pan mec. Piotr Chojnacki w Dzienniku Gazeta Prawna omawia problemy praktyczne związane z zleceniem części produkcji poza obszar SSE.

19.03.2018

DORADCA w prasie - skutki aportu ZCP

Doradca podatkowy, Pani mec. Agata Kowalik w dzienniku Rzeczpospolita omawia korzyści podatkowe i praktyczne wątpliwości związane z aportem zorganizowanej części przedsiebiorstwa.

14.03.2018

DORADCA w prasie - zmiany w zakresie dochodów zwolnionych w PIT

Doradca podatkowy, Pani Bożena Nowicka w dzienniku Rzeczpospolita przedstawia najważniejsze zmiany od 2018 r. w zakresie zasad opodatkowana świadczeń przekaznywanych pracownikom, finansownych ze środków  ZFŚS.

22.02.2018

Planowane przedłużenie terminów do sporządzenia dokumentacji

Na stronie Ministerstwa Finansów została opublikowana informacja o planowanym przedłużeniu terminów do sporządzenia dokumentacji cen transferowych.

19.02.2018

DORADCA w prasie – Skutki zakupu materiałów poza SSE

Pan mec. Piotr Chojnacki - doradca podatkowy, w Dzienniku Gazeta Prawna, wskazuje na problemy praktyczne związane z zakupem materiałów produkcyjnych poza obszarem specjalnej strefy ekonomicznej przez przedsiębiorców prowadzących działalność w strefie.

05.02.2018

Interpretacja ogólna - jak liczyć wartości transakcji dla dokumentacji cen transferowych

Dokumentacja cen transferowych za rok 2017 musi być sporządzona według znowelizowanych przepisów. W celu usunięcia wątpliwości powstałych przy ich interpretacji Minister Finansów opublikował interpretację ogólną wyjaśniającą pewne aspekty związane z obowiązkiem sporządzania dokumentacji cen transferowych (Interpretacja z dnia 24 stycznia 2018 roku, znak: DCT.8201.1.2018).

31.01.2018

DORADCA w prasie – Wątpliwości związane z płatnościami gotówkowymi

Pan mec. Piotr Chojnacki - doradca podatkowy, w dzienniku Rzeczpospolita, wyjaśnia wątpliwości dotyczące przepisów warunkujących zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków opłaconych gotówką bądź uregulowanych w inny sposób, np w drodze kompensaty.

30.01.2018

DORADCA w prasie – Limit dla ulepszeń środków trwałych

Pan dr Grzegorz Matysek, w Dzienniku Gazeta Prawna sygnalizuje, że zmienione przepisy, podwyższające limit do amortyzacji środków trwałych, jak też dla ulepszeń, które można bezpośrednio zaliczyć do kosztów, dotyczą środków trwałych przyjętych do używania od 1 stycznia 2018 r.

24.01.2018

DORADCA w prasie - skutki podatkowe sprzedaży mieszkania

Radca Prawny, Doradca Podatkowy, Pani Agata Paul, omawia skutki podatkowe sprzedaży mieszkania w podatku dochodowym od osób fizycznych.

14.12.2017

DORADCA wraz z BCC – spotkanie z przedsiębiorcami powiatu kraśnickiego

DORADCA wraz z BCC Loża Lubelska oraz z przedstawicielami Urzędu Skarbowego w Kraśniku na spotkaniu z przedsiębiorcami powiatu kraśnickiego.

Tematyka spotkania to wybrane prawa i obowiązki przedsiębiorców w relacjach z urzędem skarbowym oraz uszczelnianie systemu opodatkowania dochodów w Polsce.

29.11.2017

DORADCA w prasie - kłopoty z PCC przy przekształceniach

Doradca Podatkowy, Pan Łukasz Błażewicz, przedstawia problemy praktyczne w podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku przekształcenia spółek kapitałowych w spółkę komandytową.

27.11.2017

DORADCA w prasie - warunki skorzystania z ulgi B+R

Radca Prawny, Doradca Podatkowy, Pan Piotr Chojnacki, omawia zasady skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej oraz problemy praktyczne związane z interpretacją przepisów w tym zakresie. 

23.11.2017

DORADCA w prasie - podatkowe skutki wynajmu mieszkania dla członka zarządu

Doradca Podatkowy, Pani Bożena Nowicka, omawia skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w ubezpieczeniach społecznych, powstające z tytułu nieodpłatnego udostępnienia mieszkania dla członka zarządu.

15.11.2017

DORADCA w prasie - terminy odliczania VAT od zakupów objętych odwrotnym obciążeniem

Doradca Podatkowy, Pani Anna Mełgieś, wyjaśnia kiedy należy odliczać podatek od towarów i usług od zakupów objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia.

25.10.2017

DORADCA w lokalnych mediach

O tym jak działają karuzele podatkowe wyłudzające podatek VAT, w programie informacyjnym Panorama TVP3, opowiada Pani Anna Mełgieś, doradca podatkowy w DORADCA Sp. z o.o. w Lublinie.

 

 

06.10.2017

DORADCA - Ambasadorem Polskiej Gospodarki

DORADCA został wyróżniony przez Business Centre Club nagrodą Ambasador Polskiej Gospodarki. Kategoria: „najwyższa jakość”. Z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Marka Magierowskiego nagrodę odbiera Grzegorz Matysek, członek Zarządu DORADCA Sp. z o.o.

28.09.2017

Dokumentacja cen transferowych - znamy szczegóły

Przypominamy, że według znowelizowanych przepisów dokumentacja podatkowa powinna zostać sporządzona do dnia upływu terminu do złożenia rocznego zeznania podatkowego. Tak więc dla większości podatników podatku dochodowego od osób prawnych termin ten upłynie już 31 marca 2018 roku.

20.09.2017

Split payment przesunięty na 1 kwietnia 2018 r.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności w VAT już od początku przyszłego roku, plany te uległy zmianie. Aktualny projekt z 31 sierpnia 2017 r. ustawy zmieniającej ustawę o VAT zakłada, że nowe uregulowania wejdą w życie z dniem 1 kwietnia 2018 r.

12.09.2017

Zmiany w zasadach rozliczania składek ZUS od 2018 r.

W związku ze zmianami w rozliczeniach składek wpłacanych do ZUS, wielu przedsiębiorców od przyszłego roku może stracić dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.

05.09.2017

DORADCA - Wojewódzki Lider Biznesu 2017

DORADCA Zespół Doradców Finansowo-Księgowych Sp. z o.o. w dniu 21 czerwca 2017 roku uzyskał tytuł WOJEWÓDZKI LIDER BIZNESU 2017 w kategorii średnich przedsiębiorstw województwa lubelskiego.

22.06.2017

Konferencja - Maraton ze zmianami w przepisach

DORADCA Sp. z o.o. bierze czynny udział Konferencji współorganizowanej przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w  Lublinie oraz Spółkę SONETA. Konferencja zorganizowana została dla przedsiębiorców oraz właścicieli biur rachunkowych w ramach cyklu spotkań: „Bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstw w kontekście wprowadzonych i planowanych zmian w przepisach”.

02.06.2017

Kolejne spotkanie DORADCY w ramach Firmowych Ewolucji

Doradcy podatkowi z DORADCA Sp. z o.o. Lublinie - dr Grzegorz Matysek i Anna Mełgieś, na zaproszenie Banku Zachodniego WBK S.A., uczestnicząc w spotkaniu z przedsiębiorcami regionu biłgorajskiego, w ramach Firmowych Ewolucji omawiają problematykę: "Zmiany w przepisach podatkowych w 2017 r., a optymalizacja podatkowa."

28.04.2017

DORADCA w czołówce największych firm doradztwa podatkowego

W XI rankingu Największych Firm Doradztwa Podatkowego, opublikowanym przez Gazetę Prawną, DORADCA Zespół Doradców Finansowo-Księgowych Sp. z o.o. w Lublinie zajął VII miejsce (w kategorii firmy średniej wielkości).

21.04.2017

Minister Finansów objaśnia nowe zasady rozliczeń podatku VAT w budownictwie

Na stronach Ministerstwa Finansów udostępniono objaśnienia podatkowe z dnia 17 marca 2017 r. pt: ”Stosowanie mechanizmu odwróconego obciążenia w transakcjach dotyczących świadczenia usług budowlanych.”

23.03.2017

Zmiany w rozliczeniach z podatku PIT

Ustawą z dnia 24 lutego 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Kodeks karny skarbowy, uchwalono zmiany dotyczące indywidualnych rozliczeń z podatku PIT.

Podstawowa zmiana polega na umożliwieniu podatnikom przesłania do organu podatkowego wniosku o sporządzenie indywidualnego zeznania rocznego. Wnioski takie można będzie składać tylko w formie elektronicznej w terminie od 1 stycznia do 15 kwietnia. Wyjątkowo przy rozliczeniach za bieżący, 2016 rok wnioski o sporządzenie zeznania składać będzie można dopiero od 15 marca b.r.  We wniosku należało będzie podać adres poczty elektronicznej, na który ma być wysłana informacja o sporządzeniu zeznania przez urząd skarbowy. Ten sposób rozliczenia przewidziany jest tylko dla  tych podatników, którzy uzyskują dochody za pośrednictwem płatników i rozliczają się na formularzu PIT-37. Podatnicy mogą wnioskować o sporządzenie dla nich łącznego rozliczenia małżonków, odliczenie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów, jak też o odliczenie przysługujących ulg, czy też przekazanie 1% podatku na rzecz OPP.

 

07.03.2017

DORADCA w lokalnych mediach o planowanych ułatwieniach dla przedsiębiorców

Bożena Nowicka, ekspert i doradca podatkowy w Radio Lublin komentuje planowane zmiany zmierzające do zmniejszenia obciążeń względem ZUS dla małych przedsiębiorców oraz inne rozwiązania zachęcające przedsiębiorców  do podejmowania legalnej działalności gospodarczej.   

23.02.2017

DORADCA w mediach o Jednolitym Pliku Kontrolnym

Anna Mełgieś – ekspert i doradca podatkowy w zakresie podatku VAT, w programie informacyjnym Polonia 24,  omawia nowe zasady prowadzenia kontroli podatkowych z wykorzystaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego.

22.02.2017

DORADCA w mediach o wyłudzeniach w podatku VAT

Anna Mełgieś – ekspert i doradca podatkowy w zakresie podatku VAT, komentuje w programie informacyjnym TVP2 "Panorama" planowane zmiany systemu podatkowego zmierzające do wyeliminowania wyłudzeń i innych nieprawidłowości w podatku od towarów i usług. 

01.02.2017

Nowe ulgi inwestycyjne – projektowane rozwiązania dla przedsiębiorców

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju zamieszono projekt dotyczący nowych ulg inwestycyjnych dla przedsiębiorców, zarówno podatników podatku dochodowego od osób fizycznych jak i osób prawnych.

24.01.2017

Zawiadomienia o dobrowolnym prowadzeniu ksiąg rachunkowych składa się corocznie

W związku z podwyższeniem limitu uprawniającego do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów z 1.200.000 do 2.000.000 mln euro, przypominamy, że ewentualne, dobrowolne prowadzenie przez podatnika ksiąg rachunkowych wymaga corocznego składania zawiadomienia do organu podatkowego w tym zakresie.

20.01.2017

Ministerstwo Finansów wyjaśnia jak ustalić status przedsiębiorcy dla wysyłki JPK_VAT

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów opublikowano wyjaśnienia dotyczące obowiązku przesyłania danych objętych Jednolitym Plikiem Kontrolnym. Od 1 stycznia 2017 r. temu obowiązkowi podlegają również  mali i średni przedsiębiorcy. Mikroprzedsiębiorcy zostaną objęci tym obowiązkiem od 1 stycznia 2018 r.

17.01.2017

Nie będzie jedolitego podatku dochodowego. DORADCA w lokalnych mediach.

Rząd wycofał się z pomysłu wprowadzenia jednolitego podatku dochodowego, który zakładał połączenie podatku PIT wraz ze składkami ZUS i NFZ.

To dobra wiadomość dla wielu przedsiębiorców, którzy obawiali się utraty prawa do opodatkowania swoich dochodów z działalności w formie podatku liniowego, w stawce 19%.

22.12.2016

DORADCA otrzymał laur "Firma Dobrze Widziana 2016"

W dniu 23 listopada 2016 r. w siedzibie Business Centre Club w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Firma Dobrze Widziana". Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem konkursu „Firma Dobrze Widziana” jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny, oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

23.11.2016

DORADCA o jednolitym podatku dochodowym w lokalnych mediach

Jednolity podatek dochodowy, polegający na połączeniu PIT, ZUS i NFZ, zgodnie z zapowiedziami rządu, ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

DORADCA informuje w lokalnych mediach o głównych założeniach planowanej reformy w zakresie opodatkowania dochodów osób fizycznych.

21.10.2016

Nasz serwis internetowy w nowej odsłonie.

Od września 2016 r. uruchomiliśmy nasz serwis internetowy w nowej odsłonie. Rozszerzone funkcjonalności, przejrzysty układ, nowoczesny design. Zapraszamy do korzystania i dzielenia się uwagami ;)

23.09.2016

Firmowe Ewolucje z Bankiem BZWBK S.A.

Doradcy podatkowi z DORADCA Sp. z o.o. Lublinie w ramach "Firmowych Ewolucji", których inicjatorem jest Bank Zachodni WBK S.A., na zaproszenie Banku, prowadzili panele dyskusyjne dedykowane przedsiębiorcom "Jak skutecznie optymalizować podatki w firmie?".

Choć zadanie to jest coraz trudniejsze, to jednak wciąż możliwe...

20.09.2016

DORADCA rekomendowany przez Business Centre Club

DORADCA Zespół Doradców Finansowo-Księgowych Sp. z o.o. w Lublinie jest firmą rekomendowaną przez Business Centre Club jako podmiot rzetelny i wiarygodny oraz przestrzegający zasad etyki kupieckiej w kontaktach biznesowych.

28.07.2016

DORADCA - Wojewódzkim Liderem Biznesu 2015!

DORADCA Sp. z o.o. - Wojewódzkim Liderem Biznesu 2015 ! Decyzją Kapituły Programu Regionalnej Izby Gospodarczej w Lublinie nasza Spółka została uhonorowana tytułem Wojewódzkiego Lidera Biznesu 2015. Celem tego Programu było m.in. wyłonienie i wyróżnienie najlepszych firm, których osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania, oraz promowanie podmiotów działających zgodnie z prawem i normami rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym. Dziękujemy!

15.03.2016

Newsletter

Jeżeli życzą sobie Państwo otrzymywać wiadomości z zakresu prawa podatkowego i bilansowego, prosimy o podanie adresu e-mail.

Logowanie

projekt i realizacja ibif.pl